OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 19. 06. 2024  
"Holice 2024": 23.–24. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
IOTA 2005 - 65
IOTA 2005
zobrazení: 4291
známka: 0

KV

Zpět OL5T v CQ RJ/WW RTTY

Vydáno dne 07. 10. 2005 (8583 přečtení)

CQWWRTTY_2005_thm Stejně jako loni se náš radioklub OK1KHL zúčastnil pod značkou OL5T letošního CQ RJ/WW RTTY. Operátorem byl opět Ruda OK1TNM. Tentokrát oproti loňskému roku to pojal trochu více zodpovědněji. Celé pracoviště měl jenom pro sebe.


Hlavní a poslechová anténa byl DIPOL, pak následovaly SLOOPERy na W a JA. U každé antény byl jeden kilowattový lineár. Antény naposledy používal na CQ WW SSB a příprava nezabrala tolik času. Veškeré antény změřil a vyladil do pásma RTTY. Ještě propojil výkonové děliče, lineáry, veškeré klíčování a vyladil lineáry. Na jaře si pořídil nový ICOM IC-756 PRO II a byl moc zvědavý, jak to s ním teď půjde. Domluvil se dostatečně dopředu o zapůjčení naší soutěžní klubové značky OL5T.

CQWWRTTY_2005

Vše si vyzkoušel a po odpočinku a kávě pozapínal všechny lineáry a začal zkoumat, co se děje na pásmu. Na pásmu byl podezřelý klid. Jakmile padla 2:00, tak se klidné pásmo změnilo v jeden velký rachot. První spojení navázal s F6KAR ve 2:00:40 na 3588,4, pak následovaly další evropské stanice. V 00:34 našel dobrý násobič A61WJ, pak za chvíli A45WD. V 3:18 UTC dělal prvního Američana K5ZD ze 4 zóny. K ránu ho zavolal příjemný dvojitý násobič HC8N z 8 zóny. Celou dobu střídal občasné hledání násobičů s výzvou a neslo to i své ovoce. V 9:00 šel unavený spát. Vysílání opět začal okolo 15:30 s menším výkonem, ale první spojení měl až v 15:57 s DG1MFI, pak následoval DG0ETE a dlouho nic. Připravoval se na hledání nějakého Japonce, ale v 23:26 pouze udělal cenný násobič JT1CO. Mezi tím ho volaly násobiče ze 17 a 18 zóny a evropské stanice. V 23:52 ho zavolal VK6HD z 29 zóny. To byl začátek sbírání násobičů. Následoval pak za chvíli CN8KD. K ránu pokračoval dále s pěknými spojeními s VP9/K9LY, PJ2B, HI3TEJ a PJ7/K7ZUM. Pak začal vysílat okolo 16:00, ale vyskytly se první problémy. Ukázala se závada u tuneru SLOOPERu na JA. Hledal chybu všude možně a uteklo mu tak 15 minut času. Dokonce předělával i anténní konektor. Byl rád, když vše dal opět do pořádku a že tato událost se stala v začátku otevření pásma. Spojení opět navázal v 16:47 a znovu se mu vrátila nálada. Bohužel stanic v logu již moc nepřibývalo. Asi 2 hodiny před koncem závodu odešlo výkonové relé u jednoho lineáru. Naštěstí měl ihned po ruce nové a jenom ho zandal do patice. Poslední násobič byl TA7EB v 1:36. 7 minut před koncem si ještě zažil krásný pileup. Pak vše rychle povypínal a šel spát.

Z tohoto závodu měl obrovskou radost, jelikož se mu podařilo navázat jednou tolik spojení a násobičů. Pro příště se poučil, že závod přináší i problém kam s odpadním teplem, a tak si příště bere s sebou i kraťasy.

Závěrem poděkování Pepovi OK1AXB za jeho pomoc, klubu OK1KHL za možnost využití klubového lineáru a závodní značky OL5T. Také poděkování všem, co značku OL5T zavolali. Na slyšenou zase za rok.

Z podkladu Rudy OK1TNM
pro www upravil Rosťa OK1DXFCelý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.