OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 02. 03. 2024  
"Holice 2024": 23.–24. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Radioklub 2013 - 44
instalace 3el.40m
zobrazení: 2828
známka: 0

<!-- F -->CB sekce

Zpět 15. CB setkání 2011 na Kamenci

Vydáno dne 04. 05. 2011 (7598 přečtení)

HOLICE - Břízky v zeleném a sluneční paprsky vítaly v prostoru motokrosového depa na čtyři stovky návštěvníků, operátorů radioamatérů i síbíčkářů. Spolu s prodejci různé techniky a příslušenství nového i vysloužilého si dopřáli příjemné burzovní dopoledne na Kamenci nad Holicemi.

Radioklub OK1KHL Holice, uspořádal toto setkání 30. dubna 2011 a bylo již patnácté.Na Kamenci byly k dostání vysílací stanice, antény a další potřebný materiál k vysílání od profesionálních firem, ale také desítka prodejců už bazarových součástek, staniček, antén a dalších příbuzných věcí. Na burze se také vyskytly vzácné elektronky do dříve používaných zařízení. Leckteré mohou posloužit k sestavení stanic ve stylu „retro“. Také zde bylo možno spatřit další archivní armádní vysílací kousky. Na burze se znovu připomněla vedle mnoha titulů technické literatury, kniha o dlouhé tradici radioamatérských setkání Holice – Mekka radioamatérů. Její spoluator Svetozar Majce zde byl připraven k jejímu podpisu...

Mnozí návštěvníci letošního jarního sekání si, tak jako v letech minulých, prohlédli vysílací středisko Radioklubu OK1KHL Holice. Někteří zde byli už poněkolikáté a letos mohli porovnat, co je tu zase nového. Například další stožár, který od podzimu očekává ukotvení a dozbrojení rotátorem s anténou. Středisko tak poskytne zájemcům o tento koníček prostor pro kvalitní spojení a dobré podmínky pro zastoupení v radioamatérských soutěžích, do kterých se holičtí radioamatéři přihlašuji. Sklízejí občas i pěkná vrcholová místa.

Už tři roky stojí poblíž depa tato základna, na místě, které je nejvyšším bodem v Pardubickém okrese a které skýtá dobré vysílací podmínky i překrásné rozhledy do konce Polabské nížiny, na Kunětickou horu a Železné hory. Snad právě proto se zrodil nápad radioklubu a dalších nadšenců, spolu s městskými i okresními úřady vybudovat zde rozhlednu, která by odkryla také výhled na hory Orlické a Krkonoše.

Organizátoři, jichž bylo co bys na prstech málem jen jedné ruky spočítal, vše zvládli, včetně dobrého počasí. Jen na odchodnou návštěvníkům připomněla bouřková přeháňka léta, kdy si deště a zimy užili více. Díky holickému Sboru dobrovolných hasičů klapalo také parkování automobilů na výbornou. Za rok tedy opět, doufáme, nashledanou a kdo nechce čekat rok, jistě přijede již koncem srpna ( 26. a 27. 8.) na obvyklé místo u kulturního domu a sportovní haly na mezinárodní 22. setkání radioamatérů i síbíčkářů.

Obrazové připomenutí setkání najdete ve FotoGalerii.

 


1

3

4

2

5

(vha)Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.