OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 23. 06. 2024  
"Holice 2024": 23.–24. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
CB setkání 2017
CB setkání 2017
zobrazení: 3238
známka: 0

KV

Zpět Po pěti letech opět v CQ WW CW 2020 Grand Prix

Vydáno dne 27. 12. 2020 (2730 přečtení)

Letos jsem si nebyl vůbec jistý, zda pojedu nějaký větší závod, alespoň jsem se chtěl účastnit jen tak rekreačně a připomenout si pořádný provoz, a hlavně mít zábavu.Na Kamenec jsem přijel ve 22 hodin, do začátku zbývaly 3 hodiny, to není upřímně příliš ideální čas na přípravu, tak jsem se ihned pustil do zprovoznění zařízení. Asi štěstí přeje opravdu připraveným, tak jsem chvíli laboroval s MicroHam a Winkey pro správné klíčování v programu N1MM. Vše to fungovalo za drobné pomoci Petra OK1BOA přes webkameru, SWR na anténě standardně >2, takže malinké problémy s ochranou v PA, ale vše docela vypadalo slibně.

Konečně jsem si i malinko zatopil a ohřál se, a udělal lepší prostředí, kde nešla "pára od úst". Po zhotovení nějaké "hotovky", se ještě před začátkem CQ WW udělal pár QSO do W, tak atmosféra vždy před těmito velkými závody je naprosto ohromující.

Kupodivu jsem začal docela na čas, a to stylem vyhledávání. Než jsem se nadál, všude se lepily stanice a nechtěl jsem se prát o FRQ, tedy spíše jsem se zaměřil na násobiče, které bych už nemusel po tom udělat. Nad ránem malý spánek, po celodenním nasazení v práci, jsem byl opravdu unavený.

Budíček v 6.00 hod, začal jsem volat CQ, přichází pěkný pile up z W4, EU, UA. Poslední W stanice přichází ještě ve 12.00 SEC, podmínky se zdají být velmi dobré.

Odpoledne od 14hod začíná směr JA, daří se i ve směru dělat VK/ZL a LP několik málo W7 stanic. V poslední fázi dne, USA s JA ve stejný čas, ale bohužel v opačném směru, kde je vždy dilema pro operátora co dělat dříve, jeli k dispozici jeden anténní systém.

V neděli se podmínky zdají o dost horší, klasický ranní pile up z W, odpoledne přichází JA, BY stanice, opět několik W7 LP, ale jsou o dost slabší signály než v sobotu. V posledních hodinách závodu mám permanentní pile up W4, W5, W6 a W7 stanic, řekl bych, že jsem nezažil moment, že bych se nudil na výzvu od 19 UTC. Podmínky byly excelentní k přihlédnutí slunečního minima. Na pásmu tradičně hodně QRM a úmyslného rušení.

Nakonec se podařilo uskutečnit: 675x W, 118x JA, 23x BY a celkově 2361 QSO.

Zařízení: ICOM 7700 + OM POWER

Anténa: 3el Yagi

Byl to bezva závod!

Všem děkuji za QSO's a na slyšenou v roce 2021.

Marek OK1MV


CQ WW CW 2020
CQ WW CW 2020


Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.