OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 30. 09. 2023  
"Holice 2023": 25.–26. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Holice 2011 - 1
ukázka techniky
zobrazení: 4052
známka: 0

KV

Zpět Jak jsme (ne)závodili CQ WW DX SSB

Vydáno dne 08. 11. 2015 (4912 přečtení)

"Není nic lepšího" než si naplánovat brigádu na jeden z největších radioamatérských závodů v roce...Na pátek 23. října jsme domluvili brigádu - stěžejním úkolem bylo dodělání želez pro základ stožáru a další patky pro kotvy. Ještě doma jsem našel dřevotřísku na rámečky k patkám, u Jirky OK1OL jsem je sešrouboval a společně jsme vyrazili na Kamenec, kde už čekal Mirek OK1NMP, který se tradičně chopil sváření. Na kopec dorazil také Petr OK1BOA. Po krátké debatě jsme ještě udělali nějaké změny na kotevní konstrukci, tak aby nedošlo při zalívání betonem k nechtěnému pohybu celého kotevního systému a přidali více železa do paty stožáru. S provedenými úpravami jsme byli spokojeni.

Naplánovanou práci se nám podařilo zvládnout a po zjištění, že máme málo kotevních lan, jsem zavolal Pavlovi OK1MU. Ten byl právě na Políčku OL7M, lana měl, a tak jsme se vydali na cestu do Solnice. Na QTH nás Pavel OK1MU a Honza OK2ZAW přátelsky přivítali, chvíli jsme podebatovali o amatérských i neamatérských věcech a nazpět jsme odjížděli už za tmy. Ještě jednou díky za pohoštění a zároveň omluva za nečekanou "přepadovku", protože po našem odjezdu zbývalo do začátku CQ WW DX SSB necelých sedm hodin.

Cestu tam a zpět raději moc komentovat nebudu, ve zkratce jen uvedu, že byla velmi svižná a utekla rychle :) Jirka OK1OL stihl naplánovaný sokol a všichni jsme se dostali na Kamenec v pořádku.

Co se týče přípravy na závod, tak mám rád vše dopředu nachystané a vyzkoušené, ideálně za světla. Tentokrát bohužel vše padlo na pozdní hodiny a objevilo se i pár zádrhelů. Ke slovu se dostala i má nepřipravenost v podobě chybějících konektorů, ale díky improvizaci nakonec vše fungovalo. Ovšem jen do té doby, než Petr OK1BOA zavysílal na 40m a já na 15m poslouchal, z nějakého důvodu mi interface zaváděl VF na vstup mikrofonu. Naštěstí se vše vyřešilo, ale pro příště to znamená dát všude ferity proti RFI a co možná nejkratší vodiče do všech černých krabiček.

A jak se mi dařilo? Udělal jsem pouze "cvičných" 500 spojení, podmínky byly podle mého názoru dobré. První den směr na Japonce nic moc, Američani chodili s pěknými signály, ale jen velmi málo ze západního pobřeží. V neděli menší ranní pileup od Japonců, ale pokud to porovnám se zářijovým RTTY, tak určitě zklamání. I když na druhou stranu si ostatní podmínky po závodě chválili. Je pravda, že v poslední části telegrafní CW mám větší ambice, tak uvidíme...

Abychom nevyšli z pracovního tempa, tak ještě během neděle jsme dodělali dřevěné trámky pro správnou polohu při zalívání betonem. Na pondělí byl zajištěn domíchávač, celá akce trvala necelé dvě hodiny. Při betonování nám také pomohl Libor OK1ALX.

Všechno, co jsme měli v plánu, bylo hotové, takže nám nic nebránilo, abychom se v pondělí kolem poledne rozloučili. Základy máme, takže jsme zase o krůček blíž k našemu nejvyššímu stožáru, rozšíření anténního zázemí a dost možná i lepších výsledků v závodech.

P. S.: Petrovi OK1BOA se dařilo o poznání lépe. Poslední noc dohnal chybějící násobičové zóny a jeho celkový výsledek je: 1500 QSO, 37 zón, 126 zemí. Na to, že se vysílání věnoval jen dvě noci, tak dosáhl celkem dobrého výsledku.

Marek OK1MV

35m stožár - základy a betonování
35m stožár - základy a betonování
35m stožár - základy a betonování
35m stožár - základy a betonování


Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.