OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 24. 07. 2024  
"Holice 2024": 23.–24. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Stožáry 2020 - 1
Demontáž KV antény ze starého stožáru
zobrazení: 2293
známka: 0

KV

Zpět CQ WW DX CW 40m SOSB/HP

Vydáno dne 01. 12. 2015 (4928 přečtení)

Poslední listopadový víkend patří CQ a hlavně milovníkům CW. Jelikož mám letošní podzim nějak více času, tak jsem dorazil na Kamenec už ve středu večer, opět za tmy, jak jinak. Ihned jsem zatopil, zabydlel se a jako vždy si užíval naprostou pohodu.Dodělal jsem nějaké minulé resty, jako PL na H155, který připojuji TRX a PA, další na řadě bylo dodělání konektoru sluchátek Motorola, která mi v létě dal Petr OK1BOA. Zatím mi slouží jen jako sluchátka, protože nemám jasno v tom jak to zapojit, protože FT 1000MP chybí NF vstup přímo v konektoru pro mikrofon. Ještě jsem udělal štítky na klávesnici, ale příště je asi musím nalepit mimo tlačítka, protože po závodě už byly nečitelné, HI. Ve vysílacím středisku jsem udržoval teplotu 27 °C, už asi vím, proč mě bolí v krku, HI!

V pátek večer se na mě přijel podívat Jirka OK1OL, tentokrát nešel do sokola a zmínil se o tom, že je nedaleko cestovatelská přednáška. Neodolal jsem a za 5 minut jsme s Jirkou OK1OL a jeho XYL Světlanou vyrazili do Horních Ředic, kde už byl našlapaný sál lidmi.

Vyprávění bylo naprosto spontánní, cestovatel Igor se totiž nenarodil v Česku a tak jeho slovní obraty každých 5 minut budily v publiku výbuchy smíchu. Igor procestoval za 3 roky doslova celý svět - od Austrálie až po Patagonii, a to na motorce BMW! Pro mě to bylo inspirativní a alespoň jsem měl představu o tom, kam všude se (možná) bude šířit signál. Přednáška na hodinku to rozhodně nebyla, nakonec jsme tam strávili hodiny čtyři, HI! Znovu děkuji za kulturní zážitek, Jirko.

V jednu hodinu ráno začal závod, na začátku jsem si držel FRQ, ale bohužel QRM... QRM... QRM a potom dlouhé hledání - snad nikde nebylo místo, jako obvykle pile up USA stanic. Nevím proč, ale WinTest u všech stanic ze střední Ameriky (Texas) dává 5. zónu. Pak následovalo časté NR?

Bohužel jsem nemohl na spodním segmentu jet naplno, výkon byl 1/3 kvůli SWR k. V sobotu 6 hodin spánek, 9 hodin QRV, UA, UR a i USA ještě chodilo, díky GrayLine. Po obědě JA, BA, malinko jsem pokročil s násobiči. Kolem západu lepší signály z východu, ale bohužel Japonců se tolik nedělá a celý závod byly až na pár výjimek slabé signály a QSB. Po půlnoci jsem šel spát, rozhodně jsem přišel o USA stanice, ale byl jsem fakt utahaný a do té doby jen 7 hodin OFF.

Ráno při východu naprostá senzace, došly chybějící zóny 10, 6, zavolal mě KL2R a zbývaly jen zóny 40 a 38. Do oběda se ozval TF3CW, měl jsem radost, ale pořád zbývala poslední zóna. Po shlédnutí mapy jsem měl jasno, asi tam nikdo nevysílá, samé ostrovy a daleko od pevniny.

Odpoledne nešel východ, točil jsem azimut 180, ozval se ZS2NF, najednou se mi objevilo ZC (zone, country) a bylo to. Potom už doslova paběrkování a v devět hodin večer jsem už chtěl dát QRT - 5 minut bez odezvy je frustrující...

Odpočinul jsem si, opět spánkem, hi a budík se ozval v 00.00 hodin. Do konce závodu byla ještě spousta USA stanic - snad nejsilnější za celý závod. Konečný výsledek jako obvykle v oknech ze soutěžního deníku.

Díky všem za zavolání, bohužel jsou OK stanice za 0 bodů, ale každé zavolání mě těší :)

To byl letos asi poslední závod, v prosinci je OK-OM RTTY DX a možná ještě nějaká aktivita na HF. Na VKV vánoční závod se, doufám, sejdeme na kopci v hojném počtu.

Veselé a šťastné Vánoce a všechno dobré v novém roce.

Marek OK1MV

CQ WW DX CW 2015
CQ WW DX CW 2015


Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.