OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 02. 03. 2024  
"Holice 2024": 23.–24. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Holice 2004 - 19
průběh setkání
zobrazení: 2546
známka: 0

KV

Zpět OK-OM DX CW contest

Vydáno dne 17. 11. 2015 (5337 přečtení)

Na radioklub jsem dorazil za nepříliš příznivého počasí už kolem 20. hodiny. Byl pátek třináctého, žádné negativní okolnosti mě kupodivu od začátku dne nepostihly, a i když je to údajně nesmysl věřit na magická čísla, tak ani nevím proč, ale něco mě na Kamenec táhlo...Pro zpříjemnění večera padla volba na občerstvení. Vyhrála to místní pizzerie s perfektním servisem a dovážkou přímo ke dveřím. Pizza byla jako tradičně výborná, jen musím pro příště zvážit menší průměr - 45 cm je opravdu moc :)

Postavit setup zabralo jen chvilku, bohužel na 20m a 40m není optimální RL u antén, takže kompromis, ale půjde to... V minulých závodech jsem jel jen jedno pásmo, a to 15m, ale tentokrát jsem chtěl strávit u rádia co nejvíce času = pokud to nejde na jednom bandu, člověk může zažít pileup na jiném :)

Ve 13.00 se ozvalo CQ OL5T TEST na 15m, spojení přibývala a dostal jsem se na 95 QSO, což bylo za první hodinu závodu dobré. Potěšil mě Jarda OK1HDU, jako CT9/OK7U, který tou dobou pobýval na Madeiře. Potom jsem přeladil na 20m, kde se doslova strhla smršť UA a UR stanic. Ze začátku jsem nebyl schopný brát celou značku signály přes S9, docela bylo QSB a u QRP stanic jsem si čísla musel nechávat opakovat, ale každopádně to byl solidní zážitek.

Ještě jsem se vrátil na 15m, následovala "klasická" vlna USA stanic, ale škoda že jich nebylo více. Poslední QSY za sobotu na 40m, co následovalo? Opět příliv UA, UR stanic, nejlepší rate byl 120 QSO/h. Snažil jsem se přijímat celé značky, abych zbytečně nedával otazníky, ale ne vždy se to dařilo, ale co... člověk se má pořád co učit.

Ve 20 hodin jsem si dal menší přestávku, byl jsem unavený, hladový a opět jsem si uvědomil, co všechno je člověk schopen podstoupit za naše hobby a "pár" QSO do světa. Potřeboval jsem trochu pročistit hlavu, na ČT 1 zrovna dávali StarDance, díval jsem se poprvé a docela mě to zaujalo. Po relaxu před televizí následoval nezbytný spánek.

Od půlnoci CQ na 40m, k ránu zavolal slušný počet USA stanic, dost mě potěšily stanice, které dávaly 001. Díky 8P9NX, HI8A, YN7SU...

V osm ráno už nebylo co dělat, respektive nikdo na výzvu nereagoval. Na 20m už bylo dle clusteru plno a okamžitě volaly opět UA stanice. Přešel jsem také na 15m pro JA, nevím proč, ale na 20m jsem je neslyšel. Podruhé zavolal Jarda OK1HDU z CT9, omluva Martinovi VK2/OK1FZM, kterému jsem upravil značku, než mně to došlo. Největší senzací bylo zavolání od AL7TC (Alaska), dal mi 002, dělal spojení ještě s OM3PA. Posledních pět minut ze závodu zavolaly AJ2 a VE9 jako násobiče.

Konečný výsledek dopadl jak? To nechám na zvážení každého...

Marek OK1MV

OK-OM DX CW
OK-OM DX CW
OK-OM DX CW
OK-OM DX CW
OK-OM DX CW
OK-OM DX CW


Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.