OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 24. 07. 2024  
"Holice 2024": 23.–24. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Škola 2004-1 - 6
Výuka
zobrazení: 5439
známka: 0

Tatry

Zpět Setkání radioamatérů Tatry 2007

Vydáno dne 11. 12. 2007 (7995 přečtení)

Setkání radioamatérů v Tatrách se ani letos nemohlo odbýt bez české účasti


TATRANSKÉ MATLIARE - Dlouhou tradici má setkávání radioamatérů (v jedné osobě často také síbíčkářů) na Slovensku. V polovině listopadu se sešli již po 33. pod pořadatelskými křídly Slovenského radioamatérského zväzu. Již poněkolikáté se setkání konalo v hotelu Hutnik za účasti radioamatérů dalších zemí. Telekomunikační úřad SR vyslal opět Ing. Evu Kováčovou.

 

 

Za Českou republiku se zúčastnili místopředseda Českého radioklubu Ing. Jiří Němec OK1AO2 s Ing. Milošem Prosteckým a zástupci Radioklubu OK1KHL z Holic, v čele s předsedou Jiřím Kamenickým OK1OL, revizorem klubu Svetozarem Majcem OK1VEY, Miroslavem Golou OK2UGS a dalším doprovodem.

Přímo dramaticky se odehrávala cesta členů z holického radioklubu. Husté sněžení, kterým jejich vozidlo uvítala Morava, trvalo nakonec ještě další den. Do Tater se jelo horní trasou přes Jablunkov. Ještě na Frýdecko-Místecku se na cestě stala dopravní nehoda, proto zde provoz vázl a tvořily se kolony vozidel. Jízda po čerstvě navátých a umrzlých vozovkách byla alespoň oním zpomalením trochu bezpečnější. Silničáři vše najednou nestačili ošetřit. Až kolem desáté večer je bylo možné potkat. Na Slovenské straně nebylo tolik sněhu a na dálnici se dalo jet celkem bezpečně. Přesto expedice nabrala velké zpoždění a dorazila do Matliar nad ránem o půl čtvrté. Přesto spokojená, že se auto nemuselo tahat z příkopu ani nasazovat řetězy.

 

 

Jako vždy se připravila prezentační klubovna ČRK a holického Radioklubu OK1KHL a Ing. Gola zde propagoval zařízení ke sledování a přejímání snímků ze stacionárních a polárních satelitů. Daleko před oficiálním zahájením sem již nahlíželi návštěvníci. Přijíždělo mnoho vozidel radioamatérů i s celými rodinami a obsadili na 150 pokojů hotelu. Zřejmě síla chuti být na setkání nakonec potlačila i to sněžení. V sobotu ráno potom mohli všichni obdivovat až kýčovitě nádherné horské štíty a do podvědomí se stále vkrádala melodie Teamu: Môžete ho zohnať len pod rukou / nádherné ticho hôr / výberové ticho / zo zárukou /získa ho / kto prijde skvôr.

 

 

Přesto valnou část nádherného rána strávili účastníci v tělocvičně hotelu, kde je přivítal Tono OM3LU, 1. viceprezident SZR, po něm se zprávou o činnosti za uplynulý rok vystoupil prezident SZR, Roman Kudláč OM3EI a o povolovacích podmínkách hovořila Ing. Kováčová z TÚ SR. Upozornila, že skončila platnost mnohých povolení a vyzvala, aby si každý zkontroloval, dokdy mu to jeho platí. Mnozí radioamatéři zde převzali diplomy, plakety a poháry za soutěže KV a VKV. Rovněž si zde převzal cenu za 3. místo v "Holickém poháru" OM3DX. Nechybělo ani postesknutí, kde jsou mladí, kteří by nastoupili do soutěžení. Po celou dobu setkání účastníci spolu diskutovali a potkávali dávní přátelé a dělaly nové známosti. Také v rozhovorech mezi Čechy a Slováky bylo znát, že rozdělení republiky Československé mnohé mrzí. Při přejezdu hranice, kdy už se kotrolují doklady jen symbolicky, si stejně neradi připomínáme, že jedeme "do ciziny".

Takto okomentoval program slovenský radioamatérský web (www.szr.sk/tatry): "Po otvorení sa naplno rozbehol odborný program stretnutia. Ešte doobeda boli prezentácie slovenských firiem microHAM a OM Power, ktoré sa stretli s veľkým záujmom. QRP nadšenci sa stretli na QRP fóre, kde ich privítali Šaňovia OM6SA a OM3TY. Poobede mali vyhradené VKV-isti , ktorí v rámci VKV fóra diskutovali aktuálne problémy podmienok VKV pretekov a ich vyhodnocovania. Paralelne s VKV fórom sa konali prednášky Šaňa OM3TY o počítačovom programe na kreslenie elektronických schém a Vila OM3CV o koncovom stupni bez transformátora. Po ich skončení sa už všetci tešili na vyvrcholenie sobotňajšieho programu – DX fórum. Najprv Falk DK7YY odprezentoval mega expedíciu na ostrov St. Brandon, 3B7C, a potom Rišo OM2TW hovoril o nedávno skončenej úspešnej slovenskej DX expedícii do Gambie – C52C. Plná sála bola dôkazom, že o DX fórum bol medzi účastníkmi veľký záujem."

 

 

Plodný den byl zakončen společenským večerem s tombolou. Výhrou pro holické účastníky byla potom bezproblémová pětisetkilometrová cesta domů za slunečného počasí a již na uklizených silnicích.

 

Mirka 42

 

Fotografie z této akce naleznete ZDE

 

 Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.