OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 24. 07. 2024  
"Holice 2024": 23.–24. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Holice 2016
radioamatérský bleší trh
zobrazení: 3776
známka: 0

Tatry

Zpět 31. slovenské setkání radioamatérů v Tatrách 2005

Vydáno dne 28. 11. 2005 (7497 přečtení)

Tatry 2005 - 9
Tak, jako již po několik let i letos byl Radioklub OK1KHL Holice pověřen Českým radioklubem zajistit jeho prezentaci na celoslovenském setkání radioamatérů v Tatrách. Setkání se konalo ve dnech 18. – 20. listopadu 2005 v hotelovém komplexu Hutník v Tatranských Matliároch. Zároveň byla provedena také prezentace aktivit Radioklubu OK1KHL Holice.


Původně členové radioklubu projevovali značný zájem o účast na setkání. Pak postupně odpadávali, až to nakonec vypadalo skoro tak, že radioklub nebude moci dostát slovu a prezentaci zajistit. Nakonec se vše v dobré obrátilo. Předseda ČRK Jaromír Voleš OK1VJV pochopil problémovou situaci a uvolil se jet do Tater vlastním autem, a kromě tajemníka Petra Čepeláka OK1CMU naložil v Holicích část připraveného propagačního materiálu a Filipa Majeríka OK9FMH.

Tatry 2005 - 1

Z Holic po několikadenních odkladech vyjeli autem do Tater Alena Vaňková OK1SVH, Standa Vaněk OK1SVF, Sveta Majce OK1VEY a Míla Majceová. Co šlo, tak se naložilo do Standova auta a ve středu odpoledne za občasného deště se do Tater konečně vyrazilo. Co nepobral už Standa, naložil o den později Jaromír OK1VJV. První část reprezentace přijela do Tater za deště ve středu hodinu před půlnocí. Ve čtvrtek dopoledne si udělali za slunečného počasí výlet do Starého Smokovce elektrickým vláčkem a cestou sledovali, jak se Tatry vypořádaly s loňskou kalamitou. Odpoledne přijela druhá část reprezentace. Po večeři se v přidělené klubovně z dovezeného propagačního materiálu připravil stánek ČRK a OK1KHL.

Tatry 2005 - 2 Tatry 2005 - 3

Páteční ráno bylo opět slunečné. Proto bylo rozhodnuto, že všichni půjdou na společnou vycházku do Tatranské Lomnice. Nebyla však zvolena cesta po asfaltovém chodníčku, ale bývalým lesem po žluté turistické značce. Už začátku byla cesta špatná, rozježděná lesní technikou a bylo nutno pečlivě sledovat, kam šlápnout a jak obejít vyvrácené kořeny. Druhá část cesty byla ale až zoufalá, to už po cestě nebyla ani stopa. Vrátit se zpět se však nikomu nechtělo. Mladší část výpravy coby průzkumníci hledali možnost kudy přes polomy projít nebo jak je obejít. Grandhotel Praha byl sice na dosah, ale výpravu od něj dělila hluboká strž, ještě plná vyvrácených stromů. Parta dřevorubců se tam pokoušela asi s nevalným úspěchem popadané stromy vyprostit ze vzájemného zaklínění. Na druhý pokus se ale podařilo strž obejít a dostat se na starou bobovou dráhu a po ní až k hotelu. Sejít dolů do Tatranské Lomnice pak byla už jen procházka. Po dvouhodinové túře si všichni dali v Gazdinej izbě u nádraží občerstvení a odpočinek. Pro zpáteční cestu už byla zvolena pohodlnější cesta po asfaltovém chodníčku, ale i tak to byl pro starší členy výpravy docela namáhavý návrat. Celý výlet s prodíráním polomy byl pro tu mladší část zajímavým dobrodružstvím, ale pro Svetu s jeho pohybovými problémy, pro Mílu s bolavými koleny a pro Jaromíra s náhradním kyčelním kloubem to byl docela hrdinský výkon. Byl to přitom celkem truchlivý pohled na tatranskou krajinu rok poté…

Tatry 2005 - 4 Tatry 2005 - 5

Po kratičkém odpočinku na hotelu byla návštěvníkům zpřístupněna klubovna, kde byla připravena prezentace ČRK a holického setkání. Zájem byl značný jak o rozdávaný propagační materiál, tak o prodávané sborníky a mapy. Stánek byl uzavřen až v pozdních večerních hodinách. Po celou tuto dobu v sousední tělocvičně probíhal bleší trh. V dalších klubovnách měl svou prodejnu nám známý Martin Karas OK2EZ s radiostanicemi a hlavně příslušenstvím, dále se tam prezentoval Franz Sobotka z POINT Vídeň s produkty ICOM a jedna firma z Košic prodávala technickou literaturu.

V sobotu ráno po 9. hodině bylo slavnostní zahájení setkání, které je do jisté míry pokaždé pojímáno jako výroční aktív svazu radioamatérů. Prezident ZSR Ing. Tono Mráz OM3LU uváděl různé informace z dění organizace a byly předávány ceny a diplomy za letošní rok. Přítomné také informoval, že ZSR má něco přes 900 členů a že na setkání se jich prezentovalo a na hotelu ubytovalo i s rodinnými příslušníky asi 270. Dalších asi 50 bylo ubytováno v okolí a asi stovka se jich přijela jen tak podívat. Tedy odhadem účast tak asi 500 osob, jak prohlásil prezident ZSR. V krátkém proslovu také předseda ČRK Ing. Jaromír Voleš OK1VJV pozdravil přítomné a seznámil je s problémy českých radioamatérů. Také zde byly předány poháry a diplomy z letošního ročníku Holického poháru.

Tatry 2005 - 6 Tatry 2005 - 7

V průběhu soboty se uskutečnila beseda o radioamatérském záchranném systému a KV a VKV DX forum. Později odpoledne už o prezentaci nebyl valný zájem a tak se vše zase zabalilo k transportu. Celé setkání pak ukončil HAM FEST s diskotékou a bohatou tombolou. Štěstí se usmálo jen na Filipa, který vyhrál lahvinku vína. Po nedělní snídani se rozmrazila a očistila zavátá okna, vše se zase naložilo do aut a odrazilo k Holicím. Silnice byla na Slovensku převážně suchá, na české straně pak začalo chumelit a byla špatná viditelnost. Ale obě auta dojela v pořádku domů a všem už zůstaly jen milé vzpomínky.

Tatry 2005 - 8

Sveta OK1VEYCelý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.