OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 19. 09. 2020  
"Holice 2020" : 23.-24.8.            
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
CB setkání 2016
CB setkání 2016
zobrazení: 1483
známka: 0

<!-- A -->Dění v radioklubu

Zpět Rozloučení se Svetou OK1VEY

Vydáno dne 07. 11. 2015 (2705 přečtení)

Sveta OK1VEY

Včera jsme se naposledy rozloučili se Svetou OK1VEY. Pro všechny, kteří se nemohli smutečního obřadu zúčastnit osobně, přikládáme smuteční řeč Karla OK1SQK a zahraniční kondolence.Vážené dámy, vážení pánové,

dovolte mi, abych se k poslednímu rozloučení se Svetozarem Majcem připojil i já, jménem rozsáhlé komunity radioamatérů, ke které Sveta dlouhá léta tělem i duší patřil.

Svět radioamatérů je pro obyčejné lidi na prvý pohled nepochopitelným, neboť radioamatér sedí zdánlivě sám u své radiostanice, ale ve skutečnosti se nachází ve společnosti statisíců jiných lidí z celého světa, kteří mají stejnou zálibu a s nimiž je ve spojení prostřednictvím rádiových vln. Je tradicí, že tito lidé se navzájem považují za dobré přátele, byť se třeba nikdy neviděli. A tak mi dovolte rozloučit se s ním, jako s dobrým přítelem, za ně za všechny, ať již jej znali osobně, či nikoli. Zanechal totiž za sebou svou prací pro tuto komunitu nesmazatelnou stopu.

Z těch, kteří jej znali osobně, bych rád zmínil zejména:

Český radioklub, kde Sveta obětavě pracoval po několik funkčních období v jeho Radě, a za svou práci byl odměněn nejvyšším vyznamenáním, plaketou ČRK.

Dále pak radioamatéry ze států bývalé Jugoslávie, zejména Chorvatska, Slovinska a Srbska. Svůj jihoslovanský původ nezapřel a zasadil se o osobní sblížení amatérů z České republiky s radioamatéry těchto slovanských zemí. Rád bych zde vzpomenul radioamatéry českého původu z radioklubu Jan Hus v chorvatském Daruvaru, radioamatéry z klubu města Zagreb i radioamatéry z vedení spolku radioamatérů celého Chorvatska.

Nejvýraznější stopu zanechal Sveta v holickém radioklubu. Hlavními důkazy jsou vybudované vysílací středisko v lokalitě Kamenec, a zejména Mezinárodní setkání radioamatérů s účastí několika tisíců návštěvníků, kterým každoročně v závěru měsíce srpna žije celé město Holice, a které se v příštím roce uskuteční již po dvacáté sedmé! Ano, byl to Sveta, neúnavný člověk hýřící neustále novými nápady, s nezdolnou energií a organizačním talentem, který dokázal něco podobného pro české radioamatéry vymyslet a zorganizovat tak, že vznikla mnohaletá tradice středoevropského významu.

Přestože se již na přípravě Mezinárodního setkání z vážných zdravotních důvodů poslední roky nepodílel, bylo jeho zásluhou, že dokázal dát dohromady a vychovat tým lidí, kteří akci tohoto rozsahu dokážou připravit i zajistit její průběh a pokračovat tak v jím započatém díle.

Přesto nám, Sveto, budeš velice chybět. Vždy, když budeme řešit něco zapeklitého, bude naší první otázkou, jak bys tu věc asi řešil Ty. A tak své první signály s našimi vzpomínkami, poděkováním a radioamatérským pozdravem 73 posíláme za Tebou do radioamatérského nebe!

Karel Košťál, OK1SQK

***

Drazí přátelé,

zpráva o úmrtí přítele Svetozara námi hluboce otřásla.

Věděli jsme, že bojuje s nemocí, ale přece jsme doufali, že překoná chorobu, která ho v posledních letech tolik vyčerpávala, a že bude ještě dlouho mezi námi.

Rádi vzpomínáme na naše dlouholeté styky a zpočátku služební, později přátelské návštěvy Svety a jeho spolupracovníků v našem Radioklubu v Daruvaru. Nezapomeneme na to, jak jsme spolu podepisovali listinu o přátelství mezi radiokluby OK1KHL z Holic a "Jan Hus" 9A1CCY z Daruvaru a těšili se ze vzájemné spolupráce, která trvá dodnes.

Sveto byl dobrý, poctivý, zvídavý a pilný muž. Na něj takového budeme vždy rádi vzpomínat.

Členům Radioklubu OK1KHL Holice a pozůstalým po milém Svetovi vyjadřujeme upřímnou soustrast.

Členové a vedení Radioklubu "Jan Hus", Daruvar, Chorvatsko

***

Poštovani prijatelji,

Sve nas je zatekla smrt dragog prijatelja Svete. Primite našu sućut, te Vas također molim da njegovoj obitelji u ime Zagrebačkog radioamaterskog saveza izrazite iskrenu sućut.

S poštovanjem,

Krunoslav Horvatić, tajnik ZARS-aVážení přátelé,

zpráva o úmrtí drahého přítele Svety nám vyrazila dech. Prosím, přijměte naši soustrast a prosíme, abyste jeho příbuzným tlumočili upřímnou soustrast jménem Záhřebského radioamatérského svazu.

S úctou

Krunoslav Horvatić, tajemník ZARS

***

Povodom smrti dragog prijatelja i kolege radioamatera Majce Svetozara, OK1VEY, primite naše iskreno saučešće.

Članovi Izvršnog odbora i predsjednik Hrvatskoga radioamaterskog saveza
Zdenko Blažičević, 9A2HIVážení,

v souvislosti s úmrtím přítele a kolegy radioamatéra Sverozara Majce OK1VEY přijměte naši upřímnou soustrast.

Členové výkonného výboru a předseda Chorvatského radioamatérského svazu

Zdenko Blažičević, 9A2HI

***

vzpomínka na Svetu OK1VEY
Vzpomínka na Svetu OK1VEY na webu RK Jan Hus v Daruvaru (zdroj: http://web.hamradio.hr/9a1ccy/).

Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.