OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 19. 09. 2019  
"Holice 2019" : 23.-24.8.            
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
IOTA 2013 - 5
IOTA 2013
zobrazení: 1078
známka: 0

2010

Zpět Pozvánka na kurz operátorů - jaro 2010

Vydáno dne 16. 12. 2009 (6826 přečtení)

hlubák

Pozvánka na radioamatérský kurz JARO 2010

který proběhne ve dnech 23. - 26. dubna 2010.

Doplněno 21.1.2010
Kapacita kurzu je naplněna. Příjem přihlášek byl zastaven.

Zahájení kurzu bude v pátek 23.dubna 2010 v 8:30 dopoledne.

Přednášky budou denně v pátek, sobotu, neděli a pondělí od 8:00 do 17:00 hod.

V podvečerních a večerních hodinách pak bude probíhat práce na stanici ve vysílacím středisku radioklubu. Podle možností a zájmu budou předvedeny v současné době používané datové provozy na KV.

V úterý 27. dubna 2010 od 9:00 hodin proběhne přezkoušení před komisí ČTÚ.

Přednášet budou:

  • předpisy a provoz: Vráťa OK1KT
  • technika: Vašek OK1MWA
  • antény a šíření: Václav OK1VD
  • praktický provoz na stanici: Ivan OK1MOW, operátoři OK1KHL

  Organizátoři i lektoři kurzu vyzývají ostatní OK a OM radioamatéry, aby svou zvýšenou aktivitou na níže uvedených pásmech v době konání kurzu a uskutečněnými QSO se stanicí OK1KHL podpořili frekventanty kurzu a umožnili jim tak navázat co největší počet spojení. Každé spojení bude potvrzeno speciálním QSL lístkem.

  Všichni lektoři Vám jistě rádi odpoví na jakékoli otázky týkající se radioamatérského provozu. Kurz není pro úplné začátečníky. Předpokládá se, zvláště u zájemců o třídu A, alespoň základní znalost o radioamatérském provozu. Po dobré zkušenosti s praktickým provozem na stanici v minulých kurzech, budou mít i tentokrát frekventanti možnost prakticky si vyzkoušet a natrénovat spojení jak na KV (především v pásmu 80m) tak na VKV (2m). Ukázalo se, že pro mnohé z nich, hlavně pro ty kteří nemají možnost provozu na klubové stanici, jde často o první kontakt se skutečným provozem na amatérských pásmech. Ze strany ČTÚ jsme byli upozorněni, že operátorská třída (A nebo N), kterou nahlásíte bude, u zkoušek závazná a nebude ji možné změnit. Majitelé vysokoškolského diplomu slaboproudého oboru, nechť si ho vezmou ke zkouškám sebou. Budou zproštěni zkoušky z techniky.

Poplatek za kurz 1.000,-Kč.
Zálohu na kurz ve výši 500,-- Kč uhraďte :
a) složenkou na adresu :

Alena Vaňková
hospodář klubu
Dukelská 425
534 01 Holice
b) platebním příkazem na účet v ČSOB :

234241421 / 0300

jako variabilní symbol uvádějte první část Vašeho rodného čísla před lomítkem.

  Vaše přihláška bude akceptována, jakmile požadovaná suma dojde na náš účet. Záloha je nevratná. Doplatek uhradíte na místě první den školy. V poplatku není zahrnuto ubytování ani stravování ani poplatky ČTÚ. Tím, že pořádáme kurz vcelku kolem jednoho víkendu, vyhovujeme požadavkům zájemců. Je to však na úkor toho, že se přednášky budou konat (po přestávce na oběd) do pozdějších odpoledních hodin. Ve večerních hodinách (po večeři) pak bude pokračovat kurz prací na stanici a předvedením datových provozů.

  Tím, že kurz má jen jednu část, frekventanti ušetří na cestovném polovinu nákladů a rovněž částku na ubytování a stravě.

  Vzhledem k nejasnostem v nájmu v provozovnách ATC Hluboký, ještě není rozhodnuto kde konkrétně bude kurz probíhat. Toto místo spolu s možností ubytování a stravování bude včas oznámeno. Uvažujeme o možnosti zajistit ubytování komfortnější (a tím také dražší) v penzionu, tak lacinějšího v chatkách v ATC Hluboký u Holic. Žádáme však zájemce, aby se ve vlastním zájmu přihlásili co nejdříve a uvedli svou internetovou adresu pro korespondenci. Vedoucí kurzu s Vámi naváže kontakt a předá vám další informace o domácí přípravě !

  Zkoušky se budou konat formou testu pro obě třídy (A i N) současně, rozdíl je ve výběru a počtu otázek a při hodnocení v počtu potřebných bodů pro danou třídu. Tiskopis přihlášky ke zkouškám ČTÚ si vyplníte na místě. Na místě také obdržíte složenku na zaplacení poplatku pro ČTÚ.

  Zájemci budou mít možnost složit nepovinnou zkoušku z telegrafie. Stejně jako v minulém běhu je možné se do kurzu přihlásit zde přímo z webových stránek ok1khl. Vyplněním a odesláním jednoduchého formuláře se přihlásíte. V případě nějakých nejasností ve Vámi zadaných údajích Vás budeme kontaktovat, nejlépe e-mailem. Proto Vás prosíme o pozorné vyplnění kolonky "E-Mail", usnadní nám to vzájemnou komunikaci. Jakmile bude Vaše přihláška potvrzena, objeví se Vaše jméno a zda máte zaplacenou zálohu zde na webu v tabulce "seznam přihlášených". Pokud se tak nestane do týdne, učiňte dotaz na organizátory proč. Zde také můžete průběžně sledovat kolik zájemců se již přihlásilo. Kurz se uskuteční, pokud se přihlásí a zaplatí zálohu nejméně 20 zájemců a to nejpozději do 31.3.2010. V seznamu účastníku na webu budou ti, od nichž přijde záloha, označeni hvězdičkou. Pouze účastníci s hvězdičkou budou na ČTÚ nahlášeni ke zkoušce týden předem. V případě, že nebude naplněn požadovaný počet přihlášených, budou (v případě nekonání kurzu) přihlášení účastníci, zařazeni do příštího kurzu. Pokud navrhnutý termín nebude přihlášeným vyhovovat, záloha jim bude vrácena.

*příjem přihlášek zastaven* seznam přihlášených

Odesláním vyplněného formuláře zároveň potvrzujete, že jste si přečetli a berete na vědomí informace o způsobu organizování Radioamatérského kurzu 23. – 26. dubna 2010. Organizátoři kurzu se zavazují, že Vámi poskytnuté osobní údaje budou použity pouze pro účel organizování tohoto kurzu.

Kontaktní osoby:

  • Vedoucí RŠ: Ivan Kohout, OK1MOW, 606 427 608 , e-mail: ok1mowcentrum.cz

Pro dotazy na klub použijte odeslání zprávy zde.

  Sledujte naše stránky další informace budou průběžně doplňovány.Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.