OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 19. 09. 2019  
"Holice 2019" : 23.-24.8.            
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Holice 2005 - 16
Výstavka spojovací techniky SSSR
zobrazení: 3573
známka: 0

2009

Zpět Pozvánka na kurz operátorů - jaro 2009

Vydáno dne 31. 12. 2008 (7560 přečtení)

hlubák

POZOR jarní kurzu je již plně obsazen!

Pokud budou další přihlášky, tak zájemci budou zařazeni do podzimního kurzu. Termín včas oznámíme.Zahájení kurzu bude v pátek 17.dubna 2009 v 8:30 dopoledne.

Přednášky budou denně v pátek, sobotu, neděli a pondělí od 8:00 do 17:00.

V podvečerních a večerních hodinách pak bude probíhat práce na stanici ve vysílacím středisku radioklubu.

V úterý 21. dubna 2009 od 8:00 hodin proběhne přezkoušení před komisí ČTÚ.

Přednášet budou:

  • předpisy a provoz: Vráťa OK1KT
  • technika: Vašek OK1MWA
  • antény a šíření: Jaromír OK1ZN
  • praktický provoz na stanici: Ivan OK1MOW, operátoři OK1KHL

  Všichni lektoři Vám jistě rádi odpoví na jakékoli otázky týkající se radioamatérského provozu. Kurz není pro úplné začátečníky. Předpokládá se, zvláště u zájemců o třídu A, alespoň základní znalost o radioamatérském provozu. Po dobré zkušenosti s praktickým provozem na stanici v minulých dvou kurzech, budou mít i tentokrát frekventanti možnost prakticky si vyzkoušet a natrénovat spojení jak na KV (80m) tak na VKV (2m). Ukázalo se, že pro mnohé z nich, hlavně pro ty kteří nemají možnost provozu na klubové stanici, jde často o první kontakt se skutečným provozem na amatérských pásmech. Ze strany ČTÚ jsme byli upozorněni, že operátorská třída (A nebo N) kterou nahlásíte bude u zkoušek závazná a nebude ji možné změnit. Majitelé vysokoškolského diplomu slaboproudého oboru, nechť si ho vezmou ke zkouškám sebou. Budou zproštěni zkoušky z techniky.

  Organizátoři i lektoři kurzu vyzývají ostatní OK a OM radioamatéry, aby svou zvýšenou aktivitou na výše uvedených pásmech v době konání kurzu a uskutečněnými QSO se stanicí OK1KHL podpořili frekventanty kurzu a umožnili jim tak navázat co největší počet spojení. Každé spojení bude potvrzeno speciálním QSL lístkem.

Poplatek za kurz 1.000,-Kč.
Zálohu na kurz ve výši 500,-- Kč uhraďte :
a) složenkou na adresu :

Alena Vaňková
hospodář klubu
Dukelská 425
534 01 Holice
b) platebním příkazem na účet v ČSOB :
187849775 / 0300
jako variabilní symbol uvádějte první část Vašeho rodného čísla před lomítkem.

  Vaše přihláška bude akceptována, jakmile požadovaná suma dojde na náš účet. Záloha je nevratná. Doplatek uhradíte na místě první den školy. Není v něm zahrnuto ubytování ani stravování ani poplatky ČTÚ. Tím, že pořádáme kurz vcelku kolem jednoho víkendu, vyhovíme požadavkům zájemců. Je to však na úkor toho, že se přednášky budou konat (po přestávce na oběd) do pozdějších odpoledních hodin.

  Tím, že kurz má jen jednu část, frekventanti ušetří na cestovném polovinu nákladů a rovněž částku na ubytování a stravě.

  Ubytování si musejí účastníci kurzu zajistit v Autokempu předem sami buď na e-mailové adrese camp-hlubokol.cz nebo na telefonu +420 466 682 284, případně +420 605 276 028. Ohlásíte se jako frekventanti radioamatérského kurzu.

  Bližší informace o ubytování najdete na http://www.camp-hluboky.cz/cz/cenik_cz.html

  Stravování si musejí účastníci kurzu zajistit v Restauraci U Rybníka předem sami buď na e-mailové adrese p.spatenkeznam.cz nebo na telefonu +420 776 098 450. Ohlásíte se jako frekventanti radioamatérského kurzu. Bližší informace o stravování najdete na http://www.sweb.cz/hlubak/.

  Zkoušky se budou konat formou testu pro obě třídy (A i N) současně, rozdíl je ve výběru a počtu otázek a při hodnocení v počtu potřebných bodů pro danou třídu. Tiskopis přihlášky ke zkouškám ČTÚ si vyplníte na místě. Na místě také obdržíte složenku na zaplacení poplatku pro ČTÚ.

  Zájemci budou mít možnost složit nepovinnou zkoušku z telegrafie. Stejně jako v minulém běhu je možné se přihlásit zde přímo z webových stránek ok1khl. Vyplněním a odesláním jednoduchého formuláře se přihlásíte. V případě nějakých nejasností ve Vámi zadaných údajích Vás budeme kontaktovat, nejlépe e-mailem. Proto Vás prosíme o pozorné vyplnění kolonky "E-Mail", usnadní nám to vzájemnou komunikaci. Jakmile bude Vaše přihláška potvrzena, objeví se Vaše jméno, bydliště, a požadovaná operátorská třída zde na webu v tabulce "seznam přihlášených". Pokud se tak nestane do týdne, učiňte dotaz na organizátory proč. Zde také můžete průběžně sledovat kolik zájemců se již přihlásilo. Kurz se uskuteční, pokud se přihlásí nejméně 25 zájemců a to nejpozději do 31.3.2009. V seznamu účastníku na webu budou ti, od nichž přijde záloha, označeni hvězdičkou. Pouze účastníci s hvězdičkou budou na ČTÚ nahlášeni ke zkoušce týden předem. V případě, že nebude naplněn požadovaný počet přihlášených budou přihlášení účastníci zařazeni do příštího kurzu, jehož datum bude oznámen během měsíce dubna 2009. Pokud navrhnutý termín nebude přihlášeným vyhovovat, záloha bude vrácena.

*příjem přihlášek zastaven* seznam přihlášených

Odesláním vyplněného formuláře zároveň potvrzujete, že jste si přečetli, a berete na vědomí informace o způsobu organizování Radioamatérského kurzu 17. – 21.dubna 2009. Organizátoři kurzu se zavazují, že Vámi poskytnuté osobní údaje budou použity pouze pro účel organizování tohoto kurzu.

Ze strany ČTÚ jsme byli upozorněni, že operátorská třída (A nebo N) kterou nahlásíte bude u zkoušek závazná a nebude ji možné změnit.

Kontaktní osoby:

  • Vedoucí RŠ: Ivan Kohout, OK1MOW, 606 427 608 , e-mail: ok1mowcentrum.cz
  • Organizační záležitosti: Petr Voženílek, 775 986 428, e-mail: p.vozenilekcentrum.cz

Sledujte naše stránky další informace budou průběžně doplňovány.Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.